Atrakcje Państwowej Straży Pożarnej na Targach SAWO 2018

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu na targi SAWO 2018 przygotowała wyjątkowo atrakcyjny pakiet przedsięwzięć. Na stoisku zewnętrznym na placu przed pawilonem 3A zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy zakupiony przez wielkopolskich strażaków, w tym najnowszej generacji samochód dowodzenia i łączności. Ten specjalistyczny samochód, dzięki zainstalowanym narzędziom i oprogramowaniu, umożliwia utworzenie w pełni funkcjonalnego sztabu akcji w każdym miejscu w Polsce.

Z kolei na wspólnym stoisku KW PSP w Poznaniu, Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej - PIB w Józefowie k/Otwocka oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Wielkopolska w pawilonie 3A będzie można uzyskać fachowe porady dotyczące różnych zagadnień ochrony przeciwpożarowej, nauczyć się praktycznie zasad udzielania pierwszej pomocy, wziąć udział w konkursach nt. bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom oraz wygrać czujkę dymu lub tlenku węgla. Ponadto zaprezentowane będzie  nowoczesne narzędzie edukacyjne – symulator zagrożeń pożarowych w budynku użyteczności publicznej.

Kulminacja strażackich atrakcji będzie miała miejsce 25 kwietnia, kiedy to odbędzie się seminarium ratownicze na temat zagrożeń chemicznych, ekologicznych, biologicznych i radiacyjnych (CBRN). Seminarium zakończy się praktycznym pokazem ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Przez cały okres targów SAWO będzie prezentowany film edukacyjny nt. bezpieczeństwa w zbiornikach . To wspólna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

 

http://sawo.mtp.pl:84/midcom-serveattachmentguid-1e82c32353dfa402c3211e8ab3c092aa27310a610a6/fotolia_159212412_subscription_monthly_m.jpg

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni
SAWO 2018


Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact