Patronat Honorowy

WYSTAWA ALEJA ERGONOMII

Sporym zainteresowaniem zwiedzających targi SAWO 2016 cieszyła się wystawa prezentująca przykłady produktów i rozwiązań ergonomicznych podwyższających  komfort i wydajność pracy oraz chroniących zdrowie pracownika.

Swoją ofertę pokazały firmy: Dalmec, Ejendals, Granberg, JSP oraz Fabryka Mebli Biurowych MARO, która pokazała ergonomiczne stanowiska pracy biurowej.


img_7912.jpg img_8368.jpg img_8400.jpg

.

SZCZEGÓŁOWA PREZENTACJA PRODUKTÓW

DALMEC

BALNSERY 3ARM

Na bazie 25 letniego doświadczenia firmy TECNOSPIRO MACHINE TOOL S.L. został stworzony koncept uniwersalnych ramion do równoważenia ciężaru szerokiego spektrum narzędzi takich jak wiertarki, szlifierki, klucze pneumatyczne, nitownice, balansery, zgrzewarki, ekstrudery czy głowice pomiarowe.
To produkt wytrzymały, elastyczny i ergonomiczny w użyciu. Efektywny system regulacji obciążenia zero grawitacji, umożliwia zastosowanie go do narzędzi w rozmaitych sektorach działalności.
3arm® posiada duże możliwości adaptacyjne. W połączeniu z 10 różnymi typami głowic mocujących oraz akcesoriami daje ponad 450 możliwych kombinacji.

dalmec_3arm.jpg

MANIPULATORY

Manipulatory przemysłowe to efektywne narzędzia wspomagające ręczne przenoszenie ładunków. Wykorzystywane są przy stanowiskach pracy, gdzie występują powtarzalne operacje przenoszenia ręcznego. Cykliczny transport ręczny, a zwłaszcza grupowanie lub przenoszenie rozmaitych ładunków wymaga często nie tylko dużego nakładu czasu, lecz także obciąża pracowników pod względem ergonomicznym. Zadaniem dobrze dobranego manipulatora jest wspomaganie operatora w cyklicznym dźwiganiu ładunków zapewniając przy tym maksimum bezpieczeństwa i ergonomii. Praca manipulatorem umożliwia operowanie ładunkiem w żądanym przez operatora kierunku zmniejszając wysiłek fizyczny do minimum.

manipulator.jpg

EJENDALS AB

FootStopService (FSS)

Skaner stóp FootStopService ułatwia  indywidualne dobranie obuwia i wkładek najlepszych dla stóp, zapobiega obrażeniom, jakie mogą wystąpić w przypadku nieprawidłowego naprężenia stopy. Oznacza to, że FSS jest formą profilaktyki zdrowotnej, jednak nie może zastąpić leczenia już istniejących urazów.

Analiza stopy przy użyciu FSS jest szybka i łatwa - nie trzeba nawet zdejmować skarpetek lub rajstop. W ciągu zaledwie kilku sekund skaner określa wymiary i łuk stopy oraz profil nacisku na podeszwę stopy. Można również sprawdzić, czy ma się niskie, średnie czy też wysokie podbicie.

Anatomiczne wkładki JALAS® rozwiązują wiele problemów, ale niestety nie wszystkie. W przypadku poważnych problemów ze stopami konieczne są specjalnie uformowane wkładki ortopedyczne.

screenshot_3.jpg

Rękawice antywibracyjne TEGERA® 9180

Rękawice są wykonane w części chwytnej z materiału Mirothan® dodatkowo z zastosowanym materiałem redukującym wibracje Vibrothan®, w części grzbietu z tkaniny poliestrowej z zapięciem rzepem. Zapewniają redukcję wibracji zgodnie z EN ISO 10819, nie zawierają chromu. Specjalna konstrukcja z wzmocnieniem palca wskazującego, wzmocnionymi szwami, wzmocnieniem czubków palców, wyprofilowanymi palcami, specjalnie zaprojektowanym kciukiem, wyściełaniem wnętrza dłoni, ergonomicznym kształcie zapewnia, że rękawice są elastyczne z wyjątkowo dobrym chwytem o doskonałym dopasowaniu i bardzo dobrym komforcie użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych własności ochronnych. Model krótki.

tegera_9180_product_image.jpg

 

Rękawice TEGERA®

Trwałe, wyjątkowo dopasowanie, bardzo wygodne rękawice przeznaczone do prac ogólnych. Wykonane są ze skóry syntetycznej, bez podszewki. Charakteryzują się specjalnie zaprojektowanymi szczegółami. Ich podstawowe cechy to: wsparcie nadgarstka, wzmocnienie palca wskazującego, wzmocnienie części chwytnej, wzmocnione szwy, wzmocnienie czubków palców, wzmocnienie palców i kciuka, wyściełane wnętrze dłoni, wyprofilowane palce, specjalnie zaprojektowany kciuk, ochrona kostek oraz ergonomiczny kształt. Rękawice mają elementy odblaskowe.

tegera_9295_product_image.jpg

.

Wkładka Jalas®

Jalas® 8709H High Arch Support to wkładka dostosowana do wysokiego podbicia. Wkładka została zaprojektowana anatomicznie i posiada podwójne strefy absorbujące wstrząsy z Poron®XRD®, a dzięki nici przewodzącej elektryczność na bazie poliestru posiada właściwości ESD (zgodne z normą IEC 61340-5-1). Stabilizacja pięty/podbicia, perforowana część przednia oraz ergonomiczny kształt to wszystko sprawia, iż wkładki Jalas® 8709H zapewniają wysoki komfort użytkowania.

jalas_8709h_product_image.jpg

 

GRANBERG AS

Rękawice ochronne GRANBERG 5501

• Cienka i elastyczna powłoka chroniąca przed skaleczeniami w 5 najwyższej klasie (PN-EN 388).
• Elastyczny system chroniący wierzch dłoni przed skutkami uderzenia, stworzony w celu ochrony użytkownika przed zmiażdżeniem i zakleszczeniem dłoni.
• Specjalna powłoka nitrylowa na dłoni zapewnia pewny chwyt suchych, mokrych i oleistych powierzchni.
re_dot__115-5501-1.jpg

Rękawice antywibracyjne GRANBERG EX®

Choroba wibracyjna (HAVS - hand-arm vibration syndrome) to zaburzenie spowodowane częstym stosowaniem narzędzi wytwarzających drgania mechaniczne. W celu zwiększenia świadomości o HAVS i promowania bezpieczeństwa pracy, firma Granberg stworzyła antywibracyjne rękawice EX®, model 107.4330.  Tłumiący drgania materiał zastosowany na dłoni spełnia wymagania normy PN-EN ISO 10819:2013. Osłania on nie tylko dłoń, ale też wszystkie strefy narażone na kontakt z urządzeniami wytwarzającymi drgania mechaniczne. Silikonowe wstawki zapewniają pewny chwyt.

107-4330_anti-vibration_pair.jpg

Rękawice ochronne GRANBERG 115.9001

Odporne na przecięcia rękawice ochronne Impact Hi-Viz™ Przeznaczone są do pracy w ekstremalnych warunkach w branży wydobywczej ropy i gazu.

• Odporna na rozcięcie warstwa na wnętrzu dłoni i w mankiecie.
• Wierzch dłoni dobrze zabezpieczony przed uderzeniem.
• Jaskrawe kolory zwiększają widoczność i bezpieczeństwo.
• Zaprojektowane w celu uzyskania optymalnej ergonomii.
• Neoprenowy mankiet zapewnia wygodę i ochronę nadgarstka.
• Ochrona przed rozcięciem przekraczająca normę EN 388 Cut level 5.
• Doskonała oddychalność.
• Można prać w pralce.

115-9001_print_cmyk_01.jpg

 

JSP LTD – JOHNSTONE SAFETY PRODUCTS

JSPCheck: Technologia JSP

Sprzęt do pracy na wysokości JSP jest wyposażany w czujniki RFID (Radio Frequency Identification), które mogą być skanowane za pomocą urządzeń mobilnych lub komputera, umożliwiając wykonanie inspekcji w ciągu kilku minut. Łatwa i natychmiastowa kontrola stanów oraz inspekcja „w polu” umożliwia tworzenie dokumentacji i raportów po urządzeniach śledzących i sprzęcie w ciągu sekund. Gromadzenie precyzyjnych danych dla rozszerzonego zastosowania, automatyzuje, zachowuje i odzyskuje dokumentację szkoleniową oraz produktową.

jspcheck_on_mobilescreen.jpg

Force8 Press To Check

Nowe filtry Press-to-Check™: P3, A2P3 oraz ABEK1P3 z systemem umożliwiającym dopasowanie maski do twarzy przed każdym użyciem. Zgodne z normą EN 143.

  • Niski profil obudowy – chroni zamknięty filtr harmonijkowy przed wilgocią i ciałami obcymi.
  • Mocowanie bagnetowe – łatwe mocowanie do półmaski Force8™ z precyzyjnym dopasowaniem.
  • Higieniczny zaworek – zintegrowany z filtrem zaworek wdychania jest wyrzucany razem z filtrem podczas jego wymiany w celu zwiększenia higieny.
  • Niski opór oddychania. Duża powierzchnia filtra minimalizuje opór oddychania i poprawia komfort użytkowania.
  • Filtr z opcją Press-to-Check™ umożliwia przepływ powietrza przez całą powierzchnię filtra, gwarantując: dłuższą żywotność produktu/większą wydajność w wilgotnych środowiskach, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia przez obce obiekty, odporność na zatykanie się w bardzo zapylonych środowiskach, większą higienę.
force8_p3-p2c-po_withharness.jpg

 

Fabryka Mebli Biurowych

MARO

Lano E – biurko elektryczne

Dostosowanie wysokości biurka do indywidualnych potrzeb pracowników to kwestia kluczowa w ergonomii stanowiska pracy. Biurka elektryczne z oferty MARO (Lano E) pozwalają na regulację wysokości w zakresie 625-1275 mm, dzięki czemu pracownik w dowolnym momencie może w prosty sposób zmienić charakter swojej pracy - z siedzącej na stojącą, co zwiększa komfort pracy i pomaga w utrzymaniu zdrowej postawy ciała. W biurkach z elektryczną regulacją wysokości zastosowane są silniki o bardzo niskiej emisji dźwięku, które w połączeniu z pochłaniającą dźwięki przegrodą tapicerowaną wpływają na minimalizowanie poziomu hałasu w biurze.

lanoe.jpg

 

IDEA - Stół wysoki do spotkań ad-hoc

Stały, siedzący tryb pracy wpływa niekorzystnie nie tylko na poczucie komfortu, ale również na zdrowie pracowników. MARO wprowadziło do swojej oferty stoły wysokie do spotkań ad hoc (wys:1100 mm). Uzupełnieniem tego rodzaju stołów są akustyczne panele tapicerowane, które pozwalają wyciszyć i zindywidualizować miejsce spotkania, tak aby każdy jego uczestnik mógł czuć się swobodnie.

idea.jpg

Stanowiska wieloosobowe BENCH 4-OSOBOWY

Stanowisko bench to komfortowe rozwiązanie dla pomieszczeń typu open space. Dzięki specjalnie zaprojektowanym funkcjonalnościom pozwala oszczędzić miejsce i dobrze zorganizować środowisko pracy. Bench wyposażony jest w zintegrowany system do przeprowadzenia okablowania - przelotki ergonomiczne, blat przesuwny i uchylny kanał kablowy - co pozwala na wygodne i bezpieczne przeprowadzenie okablowania. Poprzez zamontowanie wysokich, akustycznych przegród międzybiurkowych uzyskuje się prywatność oraz ciche miejsce pracy - przegroda tapicerowana wykonana jest z materiału ze specjalną warstwą tłumiącą, zmniejszającą poziom hałasu w biurze. Dodatkową zaletą jest blat bencha, którego cofnięte trawersy umożliwiają swobodne wsunięcie krzesła pod blat. Uzupełnieniem stanowiska wieloosobowego są kontenery - podbiurkowe, przybiurkowe, czy kontenery cargo – wszystkie posiadające funkcję cichego domyku i wyposażone w dodatkowe akcesoria tj. przegrody, czy szuflady na teczki zawieszkowe.

bench4osoby.jpg

Szafy z drzwiami rozsuwanymi dwustronnie

Rozwiązaniem pozwalającym na podział przestrzeni biurowej są szafy dwustronne z drzwiami rozsuwanymi, z których korzystać mogą dwie osoby. Szafy wyposażone są w półki o wysokości segregatorowej, co pozwala na swobodne uporządkowanie firmowej dokumentacji. Dodatkową zaletą tego typu szaf jest możliwość zastosowania materiałów tapicerowanych ze specjalną warstwą tłumiącą, które nałożone są na pionowy front.  Szafy z drzwiami rozsuwanymi dobrze komponują się z nakładanymi na nie regałami – również wyposażonymi w półki o wysokości segregatorowej.

szafaprzesuwna.jpg

Wspólne stanowisko pracy

Stanowiska wieloosobowe mogą również występować w bardziej zabudowanej wersji, gdzie każdy pracownik ma bezpośredni dostęp do swoich szaf i regałów. Systemy typu bench (stała wysokość 720 mm) wyposażone są w stopki poziomujące z tworzywa sztucznego umożliwiające poziomowanie. Blaty biurek charakteryzują przelotki ergonomiczne na okablowanie oraz cofnięte od krawędzi belki podpierające blat, dzięki którym pracownik ma więcej miejsca na nogi i podłokietniki siedziska. System przegród podwieszanych i akustycznych paneli tapicerowanych pozwala na montaż różnego rodzaju półek metalowych, które umożliwiają swobodną organizację miejsca pracy, nawet na wspólnym stanowisku. Specjalne perforowane fronty szaf i kontenerów (wypełnione wewnątrz gąbką tłumiącą) ograniczają poziom hałasu, dzięki czemu otrzymujemy ciche i indywidualne stanowisko pracy.

stanowiskowspolne.jpg

BEJOT SP. Z O.O.

LIFT

LIFT to model, który łączy funkcje fotela oraz hokera i jest najlepszym wariantem siedziska do stołów z regulowaną wysokością. Zaprojektowany w zgodzie z filozofią sitting & standing. Pozwala na zmianę pozycji z siedzącej na stojącą w dowolnym momencie. Stosowany w działach obsługi klienta, bankach, laboratoriach, a także w biurach gdzie dbałość o zdrowie pracowników jest priorytetem.

LIFT skomponowany jest na mechanizmie synchro i posiada wszystkie niezbędne regulacje: synchroniczne odchylenie oparcia i siedziska, regulację głębokości siedziska oraz regulację kąta pochylenia siedziska tzw. pozycja do pracy. Siedzisko zostało specjalnie wyprofilowane, żeby zapewnić komfort podczas siedzenia, a w pozycji stojącej stabilne podparcie. Wysokość siedziska można regulować w zakresie 200 mm. Dodatkowo Lift posiada ring samozaciskowy, dający podparcie dla nóg w każdej pozycji.

lift-6-002.jpg

SELO

Antypoślizgowe i ergonomiczne siedzisko w kształcie siodła wykonane jest z miękkiego poliuretanu w kolorze czarnym. Łatwo zmywalny poliuretan odporny na ścieranie i środki czyszczące. Regulacja wysokości siedziska w zakresie 180mm. Produkt stanowi dobre połączenie ze stołami regulowanymi na wysokość. Biodynamiczny Mechanizm VM (Variomatic) umożliwia ruch 3D i regulację wysokości siedziska.

selo.jpg

KRZESŁA Z MECHANIZMEM VMS

System VMS-Orthopedic to bezobsługowa, rewolucyjna konstrukcja, która zachęca do aktywności ruchowej, gwarantuje właściwą postawę podczas siedzenia, zapewnia ciału platformę, na której możliwe jest swobodne przeprowadzenie wszystkich naturalnych, trójwymiarowych procesów ruchu.

Krzesła z systemem VMS-Orthopedic zapewniają: aktywizację układu mięśniowego, odpowiednią ilość ruchu oraz gwarancję właściwej postawy podczas siedzenia.

Model z systemem VMS-Orthopedic

DUAL

Fotel DUAL charakteryzuje się wymodelowanym oparciem z charakterystycznym tyłem, w którym panel z tworzywa „wtapia się” w miękką tapicerkę.

Dual występuje w wersji menadżerskiej z zagłówkiem DU103 oraz w wersji pracowniczej bez zagłówka DU102. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym charakteryzuje się wysokim poziomem ergonomiczności, zapewniając komfort i wygodę podczas użytkowania.

dual_na_vms.jpg

Model z systemem VMS-Orthopedic


ELEVEN

Eleven to  fotel, który czyta i rozumie ludzkie ciało. Ergonomiczne kształty fotela  i oparcie wykonane z przewiewnej membrany, są gwarancją komfortowego siedzenia przez wiele godzin. Eleven to 11 funkcji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nieskomplikowana obsługa mechanizmów: regulacji wysokości oparcia, głębokości i wysokości siedziska, a także podparcia lędźwiowego, sprawia, że jest przyjazn dla użytkowników. Występuje w wersji menadżerskiej z zagłówkiem EL 103, a także w wersji pracowniczej EL 102. Fotel Eleven zdobył wyróżnienie w plebiscycie MUST HAVE 2014.

eleven_na_vms.jpg

 

 

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact